Коментарі

     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
maklay 
Максим Міклін 28 липня 2010  Суч.укр.літ та непомічена заповідь її пророка

в такому разі я можу припустити, що людям просто цікаво читати саме про себе (ну, мовляв, кожен плаче про себе)

література-ринок-попит-пропози ція. отже людям про це просто не цікаво читати. ну або якщо глибше (з культурологічної точки зору): письменник є продуктом культури, і якщо він не пише про щось у своїх книжках, то і культурі (тобто соціуму) про це не цікаво читати...

у якомусь з інтерв*ю я чув про подружжя українських письменників-бухгалтерів, що пишуть у своїх детективах про бухгалтерію, при чому вдаються у подробиці дуже сильно. я цього не читав, але чомусь впевнений, що про деталі цієї професії мені не дуже цікаво було б читати.
мені цікаво читати хіба що про професію рекламщика, співака, актора, режисера... (непересічні професії, правда? отже, певною мірою маргінали) інші професії цікаві (особисто для мене) щоб бути більше ніж маленькою деталлю, якщо на них зав*язана частина сюжету і зроблено це добре, а це не так вже й легко.

 
 
 
eugen74 
Євген Повєткін 16 липня 2010  Суч.укр.літ та непомічена заповідь її пророка

Дякую, цікава стаття.

Відмітив для себе таке: "Давайте поставимо собі питання: чи взагалі прагне цього українська література? Успіху, впливу, впізнаваності, слави, великих тиражів."

Так, справді, для літератури це все потрібне, але зовсім не прийнято говорити, що все це дістається їй не як привілей, а як винагорода - за відповідність певним суспільним очікуванням, потребам. В мене як звичайного читача (не критика) немає потреби прочитати саме (пост)модерністський твір, але в мене є незреалізована можливість прочитати інакше (не в повсякденному дискурсі) про себе і про мій світ. Укрсучліт натомість часто пропонує читати про персонажів, більш того, захоплюватися й перейматися ними, - хоча вони й близько не відповідні мені. Мова про експлуатацію письменниками різних стереотипів на тему "про це так круто можна написати"...

Думаю, між іншим, що думки про домінуючу роль постмодернізму в сучасному світовому мистецтві - це теж свого роду такий стереотип.

 
Сторінки: 3123next
    Ctrl →